Konkurs filmowy Tractus

Na większości gier paintballowych gracze, sędziowie, organizatorzy lub widzowie robią zdjęcia i kręcą filmy. Stanowią one doskonałą dokumentację i pamiątkę pozwalając przeżywać wyjątkowe emocje związane z walką długo po jej zakończeniu.

Tego typu materiały mają też duży wpływ na popularyzację samej dyscypliny sportu, drużyn, sprzętu czy też pól i hal paintballowych.

Ze wszystkich tych powodów Legion już w 2008 roku rozpoczął cykl corocznych konkursów filmowo-fotograficznych o nazwie Tractus.

Zasady konkursu

Konkurs rozpoczyna się z początkiem roku a kończy na początku listopada przy czym zgłoszone materiały mogą być realizowane w dowolnym czasie (także przed rozpoczęciem danej edycji konkursu).

Ważne natomiast jest, iż pojedyncza produkcja może brać udział w konkursie tylko raz i nie może być zgłoszona ponownie w kolejnych edycjach.

Materiały do konkursu zgłosić może każdy - wystarczy zamieścić je na portalu typu Youtube.com lub Vimeo.com tak by dostępne były dla wszystkich zainteresowanych a następnie zamieścić link na forum Legionu w wątku dotyczącym trwającej edycji konkursu (warto przy tym zaznaczyć kto jest autorem materiału).

Istotne jest by film nie składał się wyłącznie z pokazu zdjęć choć może je w sobie zawierać.

Decyzję o zwycięstwie podejmują członkowie Legionu podczas narady ogłaszając ją na forum. Autor najlepszego filmu otrzymuje nagrodę, która komunikowana jest wraz z rozpoczęciem każdej edycji konkursu.

Ze względu na popularyzację małych, wodo i wstrząsoodpornych kamer i aparatów a także dużą ilość osób realizujących nagrania wysokiej klasy lustrzankami, w połączeniu z dużą ilością programów umożliwiających zaawansowany montaż i obróbkę materiałów - poziom konkursu z roku na rok rośnie.

Zwycięzca Tractus 2011Zwycięzca Tractus 2010Zwycięzca Tractus 2009