Czym jest Legion

Legion Pretorians to leśna drużyna paintballowa założona w 2002 roku – zorganizowana na wzór niepokonanych, rzymskich legionów.

Na czele Legionu stoi Consul; podlegają mu Legaci dowodzący przydzielonymi im Cohortami, złożonymi z szeregowych Legionistów.

Od początku swojego istnienia stawialiśmy sobie za cel bycie najlepiej wyszkoloną i zorganizowaną drużyną, mogącą stawić czoła nawet najbardziej wymagającym rywalom.

Staramy się nie zapominać o potrzebie rozwijania paintball’a w Polsce. Dbamy o dobre imię drużyny i najwyższe standardy gry, chcąc by kojarzyły się z dobrą zabawą.

Dużą wagę przykładamy do sprzętu i wyposażenia. Jesteśmy jednolicie umundurowani (mundury typu BDU w kamuflażu US Woodland); większość z nas korzysta z markerów Planet Eclipse, loaderów i masek Dye oraz Empire, radii Navcomm oraz oporządzenia Miwo Military Praszka.

Obecnie Legion Pretorians to jedna z najbardziej znanych i cenionych drużyn paintballowych w Polsce. Jesteśmy organizatorami 24h gier scenariuszowych Saltus, które odbywają się dwa razy do roku. Staramy się regularnie brać udział w mniejszych grach oraz treningach. Rozwijamy forum internetowe, aktywnie dyskutując o bieżących grach, nowościach sprzętowych czy taktyce; organizujemy konkurs filmowo-fotograficzny Tractus.

Legion Pretorians to nie przypadkowa drużyna. Jesteśmy grupą dobrych kolegów, dających sobie silne wsparcie na polu gry, ceniących się i szanujących na co dzień, ale jednocześnie zaciętym i nieustraszonym przeciwnikiem.